• Adem Şener Hocadan 3 Aylar Seti
Adem Şener Hocadan 3 Aylar Seti
Ürün Kodu : 978605520       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Tekbir Yayınları
115.00 TL   57.50 TL   Kdv Dahil
-
+

Recebi Şerif

Hazreti Enes İbn-i Malik’ten (r.a.)rivayet edildiğine göre Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: “Receb-i Şerif ayı, aylar içerisinde Allahü Teâlâ’nın (c.c.) seçtiği aydır. O (Receb-i Şerif ayı), Allahü Teâlâ’nın (c.c.) ayıdır. Receb-i Şerif ayına tazim gösteren kişi, Allahü Teâlâ’nın (c.c.) emrini yükseltmiş olur. Allahü Teâlâ’nın(c.c.) emrine değer veren kimseyide Mevla Teâlâ (c.c.) naim cennetlerine girdirir ve kendisi hakkında en büyük rızasını vacip kılar.” (Beyhaki, Fedailül Evkât: 94-95; Şuâbül İmân: 5/346-347;Suyuti, ed-Dürrül Mensur: 4/186) Bu eserimiz ile Allahü Teâlâ’nın(c.c.) ayı olan Receb-i Şerif ayının hakkıyla idrak edilebilmesine ve Ramazan-ı Şerif ayına güzel bir şekilde hazırlanılarak girilmesine vesile olmak amaçlanmış olup, bu maksada binaen Receb-i Şerif ayının faziletleri zikredilmiştir

Hamur Tipi : Şamua
Sayfa Sayısı : 204
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2010
Kapak Cinsi : Karton Kapak

Şaban-ı Şerif

Hazreti Enes İbn-i Malik’ten (r.a.) rivayet edildiğine göre Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: “Şaban-ı Şerif benim ayımdır. Her kim Şaban-ı Şerif ayına değer verirse, muhakkak ki o kimse benim emrime önem vermiş olur. Benim emrime önem verip yücelten kimseye ise ben, kıyamet gününde büyük bir kurtarıcı ve iyi bir hazırlık olurum.” (Beyhaki, Fedailül Evkât: 94-95; Suyuti, ed-Dürrül Mensur: 4/186) Bu kitabımız ile Rasulullah’ın (s.a.v.) ayı olan Şaban-ı Şerif ayının hakkıyla idrak edilebilmesine ve Ramazan-ı Şerif ayına güzel bir şekilde hazırlanılarak girilmesine vesile olmak amaçlanmış olup, bu maksada binaen Şaban-ı Şerif ayının faziletleri zikredilmiştir.

Hamur Tipi : Şamua
Sayfa Sayısı : 206
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2010
Kapak Cinsi : Karton Kapak

Ramazanı Şerif

Hazreti Ebu Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurmuşlardır: "Her kim inanarak ve sevabını Allahü Teâlâ’dan(c.c.) umarak Kadir gecesinde kalkar ve ibadet ederse, o kimsenin geçmiş günahları mağfiret olunur. Her kim de Ramazan-ı Şerif orucunu inanarak ve mükâfatını ancak Allah’tan umarak tutarsa, o kimsenin geçmiş günahları mağfiret olunur.” (Buhari, Savm: 2/228) Ramazan-ı Şerif ayı, on bir ayın sultanı ve ayların efendisidir. Kur’an-ı Kerim’in inişi bu ayda başlamıştır. Ramazan-ı şerif ayı, Allah’a itaat ve ibadet, iyilik ve ihsan, mağfiret, rahmet ve rıdvan ayıdır. Ramazan-ı Şerif ayı, içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni bulundurmaktadır. Ramazan-ı Şerif ayı, mümin kulun din ile dünya işlerini düzenlediği ve Mevla’sına daha fazla yaklaştığı bir aydır. Bu kitabımız ile kendisinde bu kadar üstün vasıflar barındıran Ramazan-ı Şerif ayının ve orucunun hakkıyla idrak ve ifa edilebilmesine vesile olmak amaçlanmaktadır.

Hamur Tipi : Şamua
Sayfa Sayısı : 254
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2010
Kapak Cinsi : Karton Kapak


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.