• Dua kitaplığı 4 Kitap
Dua kitaplığı 4 Kitap
Ürün Kodu : 978605231454       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   lalegul kitapevi
Kağıt kalitesi :  Kitap Kağıdı
Kapak Türü :  Ciltli Sert Kapak
Yayın Dili :  Türkçe - Arapça
279.90 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
-
+
Ezkâr ve De'avât Külliyâtı ve Duâ İlmihâli 2 cilt


Muhterem kardeşlerim! Vaazlarımızı tâkip eden kardeşlerimizce bilindiği üzere, sohbetlerimiz esnâsında sırası geldiğinde bâzı duâların fazîletlerini açıkladığımız zaman, sohbet bitiminde birçok kimse etrâfımızı sararak: “Bu duâyı bana yazar mısın?” demekteydiler. Ben de bâzen birkaçına özel olarak, bâzen de evvelce yazdığımı teksîr edip (çoğaltıp) dağıtarak onların bu isteklerine karşılık vermeye çalışıyordum.

Ama sonra bunun yeterli olmadığını ve daha birçok mühim duâlardan kardeşlerimizin istifâde edemediğini düşünerek, bu hususta bir kitap hazırlamayı ve böylece daha önceden onlara vermiş olduğum sözü yerine getirmeyi münâsip gördüm veRabbim'in izniyle bu işe başladım. Nihâyet 1994 yılında“Duâlarım”adında bir kitap neşretmeye muvaffak oldum.

Burada şunu ifâde etmeliyim ki; 1992-1993 yıllarında hazırlamaya başlayıp ilk olarak 1994 yılında tabettiğim o eser, o zamanlarda vaazlarla meşgûliyetimin çokluğu sebebiyle, bilgisayarların ve yardımcılarımın da olmaması nedeniyle imkânlarımın az olduğu bir döneme rastladığından istediğim şekilde câmiiyyetli olmadı.

Dolayısıyla o kitabı hazırlamaya başlamam çeyrek asrı geçkin bir zaman önce vukû bulduğundan, konularla alâkalı hadîs-i şerîfleri cem etmem, hadîs tahrîclerini ilk kaynaklarına göre tafsîlatla yapmam ve o günkü melekeme göre tercemelerde titizlik göstermem imkânlar el verdiği nispette hâsıl olmuştur.

Bu nedenle yıllardır o kitabın bâzı tashîhlere ve ilâvelere ihtiyâcı olduğu bizce bilinmekteydi. İşte bu ihtiyâcı görerek 2014 yılının başlarında o kitabı tekrar gözden geçirdik, bâzı tashîhler ve ziyâdeler yaparak sizlere“Duâlarım”kitabını“İlâveli, Tashîhli Yepyeni Baskı”adı altında tabettik.

Böylece o tashîhle tabedilen kitabımız ilk baskılara göre çok daha güzel hazırlanmış olduysa da birçok fazîletli duâyı sonradan görmüş olmamız bizi sürekli bu konuda 7-8 cilt olacak çok şümüllü, şerhli ve îzahlı yeni bir eser yazmamız gerektiği fikrine sevketti. Bundan sonra“Duâlarım”kitabının bir muhtasar mâhiyetinde tek cilt olarak kalması ve duâlar konusundaki muhtevâsının câmiiyyeti nedeniyle“Ezkâr ve De‘avât Külliyâtı ve Duâ İlmihâli”diye tesmiye ettiğimiz, müsemmâsına muvâfık düşen yeni bir kitabın hazırlanması kaçınılmaz olduğundan biz bu işe giriştik ki inşâallâh bu yeni kitap en az yedi cilt olacaktır.

Bu Eserin, Müellifin Diğer Kitaplarından Farkı

Dualarım (İlaveli, Tashihli Yepyeni Baskı)
Muhterem kardeşlerim!

Son Duâmız, Alemlerin Rabbi olan Allâh-u Teâla'ya Hamdetmektir..

Vaazlarımızı takip eden cemaatlerimizce bilindiği gibi, sohbetlerimiz esnasında sırası geldiğinde bazı duaların faziletlerini açıkladığımız zaman, sohbet bitiminde bir çok kimselerin etrafımızı sararak: "Bu duayı bana yazar mısın?" demeleri üzerine, bazen bir kaçına özel olarak, bazen de çoğaltıp dağıtarak onların bu isteklerine karşılık vermeğe çalıştımsa da, bunun yeterli olmadığını ve daha bir çok mühim dualardan kardeşlerimizin istifâde edemediğini düşünerek, bu hususta bir kitap hazırlamayı ve böylece daha önceden onlara vermiş olduğum sözü yerine getirmeyi münâsip gördüm ve Rabbimin izniyle bu işe başladım.

Evvelce bu hususta bir çok kitap yazılmışsa da, bir çoğu kaynakları belirtilmeksizin hazırlandığından ilmî kabul edilmemekte, bir kısmı da çok kısa olduğundan, yeterli olmamaktadır.
Bu âciz kardeşiniz, elinizdeki bu kitabında Efendimiz (Sallallâhu aleyhi ve sellem)in, yatağından kalktığı andan, tekrar yatacağı âna kadar, neler okuduğunu ve değişik konularda büyüklerden rivayet edilen muhtelif duaları, kaynaklarını açıklayarak zikretmeye çalışmıştır. Allahu Teâlâ cümlemize okuduklarımızla amel etmeyi nasib eylesin. Âmîn...
Ahmed Mahmud ÜNLÜ(Cübbeli Hoca)


Cübbeli Ahmet Hocanın yıllar süren çalışmasının meyvesi Kuranı Kerimdeki Tüm Dualar kitabı çıktı!

Bizlere Yüce Zâtı’na dua etmemizi emreden ve kabûlünü vaad eden Allâh-u Te‘âlâ’ya sonsuz hamd-ü senâdan, duâ eden­lerin imamı olan Muhammed Mustafâ’ya, Ehl-i Beyti’ne ve cümle sahâbesine sınırsız salât-ü selâmdan sonra!

Mâlum ola ki Mevlâ-i Müte‘âl rasüllerinin en faziletlisine in­dirmiş olduğu kitaplarının en şereflisi olan Kur’ân-ı Kerîm’inde:

“(Ey insanlar!) Rabbiniz buyurdu ki: ‘(Sonsuza kadar yal- varsanız bile size hiçbir cevap veremeyecek putlardan medet ummayı bırakın da) Bana duâ (ve ibâdet) edin ki, (isteklerinizi yerine getirerek) size icâbet edeyim (ve sevap vereyim).
Yazar
:
Ahmet Mahmut ÜNLÜ
Kağıt kalitesi
:
Kitap Kağıdı
Kapak Türü
:
Ciltli Sert Kapak
Yayın Dili
:
Türkçe - Arapça
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dua kitaplığı 4 Kitap
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.