• İhtiyatlı 24 Amel El-İhtiyatat | Lalegül Yayıncılık
  • İhtiyatlı 24 Amel El-İhtiyatat | Lalegül Yayıncılık
İhtiyatlı 24 Amel El-İhtiyatat | Lalegül Yayıncılık
Ürün Kodu : 9786059010696       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   lalegul kitapevi
60.00 TL   30.00 TL   Kdv Dahil
-
+

El İhtiyatat | İhtiyatlı 24 Amel

Allâh-u Te'âlâ’ya sonsuz hamd-ü senâdan,

Rasullullah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in Ehl-İ Beyt’ine ve cümle sahâbesine hudutsuz ve sınırsız salât-ü selâmdan sonra!

Elinizdeki bu risâle Şâh-ı Nakşibend (Kuddise Sirruhû) Hazretleri dahil birçok velînin kalplerinin teveccüh kıblesi ve rûhânî mürebbîsi (ruhlarının yetiştiricisi) olan Hakîm-i Tirmizî Hazretleri’ne ait çok önemli bir eserin tercemesidir ki gerekli görülen yerlerde tarafımızdan bazı şerhler ve izahlar da ihtivâ etmektedir.

Konusu bakımından “îmânı Kurtarmak”, “Günahları Bağışlatmak”, “Gıybet ve İftirâ Gibi Kul Haklarından Kurtulmak”, “Abdest ve Namazdaki Yanlışları Telâfi Etmek”, “Şükür”, “Sabır”, “Takvâ” ve “Tevekkül” gibi vazifeleri eda etmek için kişinin uygulaması gereken fiillerin, dua ve zikirlerin beyanından ibârettir.

Cübbeli Ahmet Hoca Kitapları

İsminden de anlaşılacağı üzere; Müellif Hazretleri bu kitapta âhiret hayatımız için bugünden ihtiyatlı davranmamız gereken bazı konularda bizleri uyarmaktadır.

Ayrıca yaşadığımız günlerde kaçınılmaz olarak işleyeceğimiz kusur ve eksiklerin yahut gereksiz yerde yapacağımız ilavelerin ve işlerimizdeki aşırılıklarımızın telâfisi için neler yapmamız gerektiğini açıkladığı gibi, sabah akşam tecdîd-i îman (îman tazelemek), takvâyı tazelemek, kazâya rıza tazelemek, tevbeyi tazelemek, tevâzu tazelemek, sabır tazelemek için neler okumamız gerektiği hususunda da bizlere tenbihlerde bulunmaktadır.

Allâh-u Te'âlâ bizlere bu risâlenin yirmi dört maddesinde beyan edilen ihtiyat amellerini işlemeyi müyesser eylesin, şehvetlerle çevrilmiş tehlikeli yollarda ihtiyatlı davranıp Rabbimize kavuşuncaya kadar ciddiyet, ictihad (kararlı gayret) ve ihtiyat (tedbirli hareket) üzere amel etmemizi bizlere nasip eylesin.

Tedbirsiz, tembel ve şaşkın olan nefislerimizi dînî konularda ihtiyatlı davranmaya sevketmek için bizlere bu eseri hazırlayan Hakîm-i Tirmizî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’ni bütün İslâm ümmeti tarafından hayırla mükâfatlandırsın. Amîn!


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.