• Namaz  Seti 3 Kitap
Namaz Seti 3 Kitap
Ürün Kodu : 97897547456       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   lalegul kitapevi
Kapak Türü :  Karton Kapak
Kağıt kalitesi :  2.Hamur Kağıt
Yayın Dili :  Türkçe - Arapça
90.00 TL   Kdv Dahil
-
+

Cemaatle Namaz


Allâh-u Te'âlâ'ya nihayetsiz hamd-ü senâlar, Habîb-i Edîb-i Muhammed Mustafa'sına hudutsuz salât-ü selâmlar, al-î ashâbına ve kıyamet gününe kadar iyilikte onlara uyan etbâ'ına da hayırlı dualardan sonra!
Beş vakit namazın vakti vaktinde edâ edilmesi günümüzde bir çok müslümanlar tarafından ihmâle uğratılmış bir farîza iken, erkekler açısından namazların cemaatle edâsı da ne yazık ki tamamen terkedilmeye yüz tutmuş bir vecîbedir.
İşte bu konuda müjde ve tehdit içeren nassları ve rivâyetleri derleyerek, öldürülmüş bir sünneti ihyâ edenlere vaadedilen: '' Cennette Rasûlüllâh  (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) in civârıyla müşerref olma'' şerefine nail kılınmaya biz de bu vesîleyle niyet ettik.


Namaz İlmihali


İki rekatlık bir namazda onikibin mesele mevcut iken, bizim bir kitapta hepsine temas edebilmemiz düşünülemez.
Ama şunu iyi bilmelisiniz ki bu risaleyi iyice okuyup amel edenler, kabirde ve mahşerde namazla ilgili bir sıkıntı yaşamayacaklardır. Tabiî ki bu, diğer tüm sorgu suallerinin kolay geçmesine vesile olacaktır.
 
Ama şunu iyi bilmelisiniz ki bu risaleyi iyice okuyup amel edenler, kabirde ve mahşerde namazla ilgili bir sıkıntı yaşamayacaklardır. Tabi ki bu, diğer tüm sorgu ve suallerinin kolay geçmesine vesile olacaktır.
 
Allâh-u Teâlâ'dan niyazımız, haşr sabahına kadar bir çok Müslümana bu eserden istifade nasip etmesi, evlerimizde, ocaklarımızda bir tek namazsız bırakmaması ve hepimizi tüm sevdiklerimizle birlikte gerçek manada namaz ehli olan kullarına katmasıdır. Amin!


Abdest Risalesi


Muhterem kardeşlerim!
 
Bilindiği üzere, insanın ilmihâlini öğrenmesi farzdır. Nitekim Enes İbni Mâlik (Rahıyallahu anh) dan rivayet edilen:
'' İlim aramak her müslüman üzerine farzdır.'' hadîs-i şerîfî de bu manadadır. Gerçi hadîs-i şerîfte: '' Tahsili farz olduğu bildirilen ilim'den hangi bilgilerin kastedildiği ma'lumdur.
Zira kişinin her ilim dalında çalışması mümkün değildir. Farz olan bir şeyi yapmamak ise, azabı mucip bir haramdır.
Dolayısıyla bu takdirde bütün mü'minler farz olan bir ibadeti terk etmekle haram işlemiş sayılırlar ve bundan, hepsinin azaba müstahak olması gibi bir batıl netice çıkar.

Yazar
:
Ahmet Mahmut ÜNLÜ
Kapak Türü
:
Karton Kapak
Kağıt kalitesi
:
2.Hamur Kağıt
Yayın Dili
:
Türkçe - Arapça
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.