• Namaz Kılmayanların Başlarına Gelecek Belalar
Namaz Kılmayanların Başlarına Gelecek Belalar
Ürün Kodu : 978605910274       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Yayınevi :   Arifan Yayınları
25.00 TL   15.00 TL   Kdv Dahil
Gelince Haber Ver

Namaz Kılmayanların Başlarına Gelecek Belalar

Ey Namazını Terk Eden!
Elbette namaz şikayetleniyor.Vakitleri geldiği zaman söyleniyor.
"Allah beni terk edene lanet etsin diyor..
Ey Müslüman! Her yıl başına bunca sıkıntılar geliyor.İbretlik hadiseler önüne seriliyor.Oysa sen gaflet içerisinde eğlenicisin.
Namazı terk ederek Rabbinin taatını terk edicisin.Nihayet islam bir yolda ,Sen ise başka bir yolda gidicisin..
Dinin Direği ,İslamın esası, kurtuluşun sırrı, felahın aslı ve Allah'ın müslümanlara ahdi olan namazı ne zamana kadar daha zayi edeceksin,Ona önem vermeyeceksin, yahut vaktinden çıkaracaksın.Bu senin dini hafife alman değil de nedir? Yoksa sen namazın farz oluşundan, onu kılmayan bir yana kazaya bırakanın dahi ne azaplara çarpılacağından şüphe içerisinde misin?
Ey Müslüman! islam bağının düğümü olan namazı zayi eden kişinin azap çekmeyeceğini sanıyorsan, işte bu risalede namazın dinindeki önemine dair zikredilen ayeti kerime ve hadisi şerifleri iyi oku ki, namazı terk eden kişiden Allah ve Rasulü'nün güvencesinin kalktığını ,yaşasa da ölsede o kişinin ne alçak bir durumda kaldığını, ölürken neler çekeceğini, sonra kabir azabını ve ahiretteki sığınağının cehennem olacağını iyice anlayasın..
Artık sen namazları terk etmekten sakın! Eğer bunu yaparsan helak olanlarla birlikte dünya ve ahiretini kaybettin demektir..
Bu risaleyi okuyan her Müslümanın bunu iyice anlaması Allah ve ahiret gününe inanyırsa bunu müslümanar arasında yayması icab eder. Herkes yaptığının karşılığını hak eder.."Nihâyet onların (peygamberlerin) ardından birtakım kötü döller gelmişti ki onlar o (farz namazlara inanmayarak veya tamamen terk ederek yâhut kazaya bırakarak ya da ta'dîl-i erkâna riâyet etmeyerek) namazı zâyi etmiştiler ve (içki, zina gibi haramlar işleyerek, namaz¬dan ve zikirden alıkoyan nefsânî arzulara ve) şehvetlere tamamen uymuştular..Muhakkak ki onlar büyük bir şerre /o azgınlığ (ın ağır cezasın)a/ (cehennemdeki diğer vadilerin bile, şerrinden Allâh ’a sığınmakta ol-dukları)ğayy(kuyusun)a/ kavuşacaklardır.Ancak o kimse müstesnâdır ki (namaz husûsundaki kusurundan vesâir günahlardan) tevbe etmiştir, (şirkten ve kâfirlikten dönüp) îmân etmiştir ve (bu îmânına uygun şekilde) sâlih bir amel işlemiştir!. İşte sana! Onlar cennete gireceklerdir ve hiçbir şeyle zulme uğratdmayacaklardır!”. (Meryem Sûresi:59-60)
Bütün hamdler: "Veyl vardır o namaz kılanlara ki onlar namazlarından gâfildirler” buyuran Allâh-u Te'âlâ’ya mahsustur.
Sonsuz salât-ü selamlar: "Namazı terk eden kimse Kânunlarla, Firavunlarla ve Hâmânlarla beraber olacak” buyuran Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ve namazın terkini imansızlık sayan âl-i ashâbının üzerine olsun..
Bu risâle aslında "Dînin Direği Müminin Mîrâcı Namaz” isimli kitabımın içindeki bir bö-lümden alınmadır. Ancak bu risâlede çok faydalı ilâveler mevcuttur.
Birçok din kardeşimiz: "Hocam ben namazlara gevşeklik ediyorum, bana yardımcı ol” diye bize mürâcaat edince bu bölümün büyük bir kitap içerisinde dikkatten kaçmamasını düşünerek bu konuyu özel bir risâle hâlinde tabetmeyi uy¬gun gördük. Bilindiği üzere insan tabiatı teşvik¬ten ziyade tehditten etkilenir..
Nitekim bir insana: "Şunu yaparsan sana şu kadar para” desen birçok farklı nedenlerle o işi yapmayabilir. Ama: "Şunu yapmazsan seni ya¬karım” dediğinde yapmayan olmaz.
İşte bunun gibi, namaz kılanlara vaad edilen müjdeleri söylemekle birçok insan namaza başlayabilir, ama namazı terk edenleri bekleyen azapları duyunca zerre kadar îmânı olup da o belâları göze alan olamaz..
İşte bu nedenle bu kitabın herkese ulaştırılması ve bu sayede namazsızlar namaza başlatılarak hem sebep olanların, hem de namaza başlayanların iki cihan saadetine kavuşmalarına vesîle olunması gerekir.
Allâh’ ımızın rızası için hepimiz seferber olalım, bir insanı daha bî namazlıktan kurtarmaya çalışalım. Özellikle de çoluk-çocuğumuzu ve yakınlarımızı cehennemden kurtarmaya bakalım. Rabbimiz cümlemize bu eserde yazılanlar vesilesiyle namaz ehli olmayı ve namazsızlıktan kurtularak bu kitapta rivayet olunan bütün azaplardan halâs olmayı müyesser eylesin. Âmîn!.

Namaz Kılmayanların Başlarına Gelecek Belalar Kitabını İncelediniz. Cübbeli Ahmet Hocanın


Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.